Wybielanie zębów

Piękny uśmiech jest największym skarbem dla każdego z nas. Istnieje wiele przyczyn niezadowolenia z wyglądu i koloru naszych zębów. Są to np.: charakterystyka odziedziczona po rodzicach (uwarunkowania genetyczne), wpływ leków, zmiany związane z trybem życia (kawa, herbata, palenie tytoniu), wiek itp.

Wszystkie te przyczyny mogą sprawić, że uzębienie Państwa nie jest tak białe i jasne jak tego oczekujecie. Wybielaniem zębów możemy to zmienić nawet w ciągu jednej godziny. Do wybielania zębów stosujemy żel, który penetruje zewnętrzne powłoki zębów, rozjaśniając ich barwę i zmieniając kolor. Wśród metod stosowanych przez Implamed możemy polecić Państwu:

  • wybielanie w gabinecie przy użyciu systemu Zoom
  • wybielanie przy użyciu indywidualnych szyn nakładkowych

Wybór metody zależy od Państwa oczekiwań. Objaśnimy wszelkie wątpliwości, wskazania i przeciwskazania i dostosujemy metodę indywidualnie najlepszą dla Państwa.

Indywidualne szyny nakładkowe

Wybielanie za pomocą indywidualnie stworzonych dla Państwa szyn nakładkowych jest procesem dłuższym, wymagającym dwóch wizyt w gabinecie Implamed. W czasie pierwszej wizyty zostanie przeprowadzone badanie kliniczne, zabiegi z zakresu higieny jamy ustnej (czyszczenie ultradźwiękowe, piaskowanie), zostanie przedstawiona metoda wybielania i pokazane materiały, których będziemy używali. Otrzymacie Państwo informacje o wskazaniach oraz ograniczeniach stosowania wybielania zębów, pobrane zostaną wyciski w celu wykonania szyn nakładkowych. Podczas drugiej wizyty przekażemy Państwu szyny nakładkowe i żele (żel do wybielania, żel znoszący nadwrażliwość zębów), pokażemy, jak ich używać, w razie potrzeby powtórzymy zabiegi higieniczne i odpowiemy na wszystkie pytania.

Wybielanie przy użyciu szyn nakładkowych nie powinno trwać dłużej niż 10 dni, ponieważ dłuższe używanie materiałów wybielających nie spowoduje bardziej widocznego efektu rozjaśnienia koloru zębów. Implamed zaleca po 5

pierwszych dniach cyklu wybielania przerwę procesu, w czasie której zalecamy użycie środka znoszącego nadwrażliwość (żel), następnie zalecamy kontynuowanie wybielania przez kolejne 5 dni. Cykl kończymy 12 dnia stosując żel hamujący nadwrażliwość zębów. Zaletą tej metody jest duża redukcja nadwrażliwości zębów po wybielaniu.