Wiedza | Doświadczenie | Troska

Klinika Implamed w Łodzi

Klinika Implantologiczna Implamed w Łodzi to szczególne miejsce. Zespół specjalistów tworzą lekarze stomatolodzy z wieloletnim doświadczeniem, eksperci z zakresu chirurgii szczękowej, implantologii, protetyki stomatologicznej oraz ortodoncji. Zajmujemy się najtrudniejszymi przypadkami, wymagającymi zastosowania najnowocześniejszych metod leczenia i innowacyjnych technologii.

Pracujemy dla Państwa od 1978 roku

Fundamentem powstania Kliniki Implamed w Łodzi był gabinet stomatologiczny założony w 1978 roku przez Janinę Łoginoff, mamę Michała Popińskiego. Implamed świadczący usługi w obecnym zakresie zaistniał w 1997 roku w wyniku podpisania umowy z włoskim liderem implantologii natychmiastowego obciążenia, firmą Implamed srl z Cremony.

Zespół kompetentnych, doświadczonych specjalistów

Obecnie zespół Kliniki Implamed tworzą kompetentni i doświadczeni specjaliści posiadają obszerną wiedzę i praktykę ze wszystkich dziedzin stomatologii, dzięki czemu możemy zapewnić najwyższy poziom leczenia przy wykorzystaniu najnowszych zdobyczy stomatologii i implantologii. Prezentujemy swoje osiągnięcia, metody terapeutyczne i wiedzę na wielu kongresach medycznych w kraju, jak i  zagranicą. Lekarze pracujący w Implamed stale podnoszą swoje kwalifikacje, uczestnicząc w profesjonalnych szkoleniach i stażach w czołowych ośrodkach europejskich.

Naszą specjalnością są implanty

Zajmujemy się przede wszystkim implantami. Stosujemy wiele znanych systemów ale największym naszym osiągnięciem jest wprowadzenie z sukcesem wielkiej liczby implantów jednofazowych: tytanowych, cyrkonowych, i indywidualnych. Latami wypracowane techniki zabiegów, codzienne stosowanie systemu kalibratorów i implantów typu Bonefinder sprawiły, że stosujemy w praktyce nowoczesną i najbezpieczniejszą jednofazową implantologię. Praca w systemie implantów typu Bonefinder jest metodą najbardziej komfortową dla pacjentów, nieporównywalny z żadną z tradycyjnych technik implantacyjnych.

Każdego pacjenta traktujemy indywidualnie

Państwa zdrowie jest naszym absolutnym priorytetem. O każdego pacjenta troszczymy się indywidualnie, wizyty są dostosowane i ustalane wedle Państwa możliwości czasowych oraz potrzeb. Nie stosujemy zbędnych metod terapeutycznych, zawsze szanujemy Państwa potrzeby i życzenia. Jeśli jesteś nowym Pacjentem, zostaniesz ciepło przyjęty w naszej placówce. Czekamy na Państwa kontakt w przyszłości.

Nie stosujemy zbędnych metod terapeutycznych, zawsze szanujemy Państwa potrzeby i życzenia. Jeśli jesteś nowym Pacjentem, zostaniesz ciepło przyjęty w naszej placówce. Czekamy na Państwa kontakt w przyszłości.

Nie stosujemy zbędnych metod terapeutycznych, zawsze szanujemy Państwa potrzeby i życzenia. Jeśli jesteś nowym Pacjentem, zostaniesz ciepło przyjęty w naszej placówce. Czekamy na Państwa kontakt w przyszłości.

Pionierzy implantów natychmiastowych

Jesteśmy prekursorami zastosowania metody natychmiastowego obciążenia implantów w Polsce. Metodę stabilizacji oraz natychmiastowego obciążenia implantów w rehabilitacji braków zębowych, szczególnie w przypadku bezzębia całkowitego, udało się opanować dzięki współpracy z wiodącymi ośrodkami we Włoszech. W szczególności dzięki możliwości pracy dr Michała Popińskiego w klinice jednego z najwybitniejszych włoskich chirurgów szczękowych dr Saverio Ferrari Parabita. Dzięki temu wielkiemu lekarzowi, własnej wytrwałości i systematycznym wprowadzaniu nowych systemów implantologicznych jesteśmy w stanie rozwiązać najbardziej skomplikowane problemy szybko, skutecznie i bezpiecznie.

Nowoczesne urządzenia medyczne

Klinika Implamed wykorzystuje najwyższej jakości, nowoczesne urządzenia medyczne, które pozwalają na osiągnięcie optymalnych rezultatów leczenia, poprawiają komfortu pacjentów oraz jakość pracy personelu medycznego.

W rekonstrukcji oraz tworzeniu nowego uśmiechu zespół Implamed stosuje symulacje komputerowe, które pozwolą Państwu wybrać najlepszą metodę leczniczą.

Implamed kładzie duży nacisk na zagadnienia związane z kontrolą i przeciwdziałaniem zakażeniom w gabinecie stomatologicznym co w istotny sposób wpływa na jakość przeprowadzanych zabiegów oraz ograniczenie skutków niepożądanych w procesie leczenia stomatologicznego.

Piszą o nas w mediach

Naszą misję lekarzy stomatologów rozumiemy szeroko, nie tylko jako pomoc pacjentom odwiedzającym naszą klinikę, ale również w obszarze promocji zdrowia. Każdy nasz pacjent jest dokładnie informowany, jak powinien dbać o zdrowie, a w szczególności o zęby, bo służyły mu one sprawnie przez całe życie i zawsze były jego ozdobą. 

Specjaliści z Implamedu udzielają wielu wywiadów dla mediów, gdzie przedstawiają możliwości nowoczesnej stomatologii i implantologii. Próbujemy przybliżyć szerokiej grupie odbiorców problematykę przypadków z którymi się stykamy codziennie i tym samym odczarować stomatologię. Naszym celem jest:

  • edukacja,
  • promocja profilaktyki,
  • przełamanie strachu przed stomatologiem,
  • zapoznanie z nowoczesnymi metodami leczenia stomatologicznego.