Wiedza | Doświadczenie | Troska

Stomatologia estetyczna

W tym artykule:

Rekonstrukcja oraz projektowanie uśmiechu

Naprawa oraz ekonstrukcja uśmiechu wymaga zastosowania jednej lub kilku metod stomatologii kosmetycznej-licówki porcelanowe/cyrkonowe klasyczne oraz ultra-cienkie Lumineers, korony PFM-metalowo ceramiczne,pełnoceramiczne, korony z rdzeniem z cyrkonu,korony cyrkonowe pełnokonturowe, wypełnienia ceramiczne,wybielanie zębów z użyciem indywidualnych szyn nakładkowych.

Metodami rekonstrukcji – naprawy uśmiechu możemy:

  • naprawić zniszczone, złamane, pęknięte zęby,
  • uzupełnić braki zębowe zarówno pojedyncze, jak i możemy zrekonstruować całkowity ich brak w przypadku bezzębia,
  • zastąpić rozchwiane zęby stabilnymi opartymi na implantach,
  • zmienić kształt łuków zębowych oraz poprawić jakość czynności żucia,
  • zmniejszyć diastemy (przerwy międzyzębowe),
  • nadać nowy kształt konturom dziąsłowym,
  • wybielić zęby. 

Techniki naprawy uśmiechu wymagają precyzyjnych pomiarów oceniających kształt ust, linii dziąseł, kształt zewnętrznych powłok twarzy. Jest to główna przyczyna, której poświęcamy dużo czasu na wnikliwe planowanie procesu leczenia.

Wszystkie procedury konsultujemy i uzgadniamy plan leczenia z Pacjentem. Zdajemy sobie sprawę, że leczenie stomatologiczne, kosmetyka stomatologiczna to nie tylko poprawa wyglądu uzębienia lecz również poprawa jego funkcjonalności. Poprawa uśmiechu nie ma sensu, jeżeli pociąga za sobą poczucie dyskomfortu. Zawsze uwzględniamy kompleksowy efekt wykonywanych zabiegów.

Stomatologia kosmetyczna

Piękny zdrowy uśmiech jest dostępny dla wszyskich ludzi. Najnowsze osiągnięcia stomatologii kosmetycznej pozwalają stworzyć praktycznie każdy nowy uśmiech. Podczas tylko jednego spotkania z nami Państwa uśmiech może wyglądać lepiej. Przykładamy szczególną uwagę do technik stomatologii kosmetycznej i zapewniamy, że nasze zabiegi są na najwyższym poziomie.

Wybielanie zębów

Piękny uśmiech jest największym skarbem dla każdego z nas. Istnieje wiele przyczyn niezadowolenia z wyglądu i koloru naszych zębów. Są to np.: charakterystyka odziedziczona po rodzicach (uwarunkowania genetyczne), wpływ leków, zmiany związane z trybem życia (kawa, herbata, palenie tytoniu), wiek itp.

Wybielanie za pomocą indywidualnie stworzonych dla pacjenta szyn nakładkowych jest procesem dłuższym, wymagającym dwóch wizyt w gabinecie, jest to metoda ograniczająca nadwrażliwość zębów po procesie wybielania, otrzymujemy ten sam satysfakcjonujący efekt, jak przy użyciu metod wybielania zębów w gabinecie np. Zoom.

W czasie pierwszej wizyty zostanie przeprowadzone badanie kliniczne, zabiegi z zakresu higieny jamy ustnej (czyszczenie ultradźwiękowe, piaskowanie), zostanie przedstawiona metoda wybielania i pokazane materiały, których będziemy używali. Otrzymacie Państwo informacje o wskazaniach oraz ograniczeniach stosowania wybielania zębów, pobrane zostaną wyciski w celu wykonania szyn nakładkowych.

Podczas drugiej wizyty przekażemy Państwu szyny nakładkowe i żele (żel do wybielania, żel znoszący nadwrażliwość zębów), pokażemy, jak ich używać, w razie potrzeby powtórzymy zabiegi higieniczne i odpowiemy na wszystkie pytania. Wybielanie przy użyciu szyn nakładkowych nie powinno trwać dłużej niż 10 dni, ponieważ dłuższe używanie materiałów wybielających nie spowoduje bardziej widocznego efektu rozjaśnienia koloru zębów.

Po pierwszych czterech dniach cyklu wybielania zalecamy jednodniową przerwę procesu, w czasie której zalecamy użycie środka znoszącego nadwrażliwość (żel), następnie zalecamy kontynuowanie wybielania przez kolejne 4 dni.

Cykl kończymy 10 dnia stosując żel hamujący nadwrażliwość zębów. Zaletą tej metody jest duża redukcja nadwrażliwości zębów po wybielaniu.

Pomożemy odzyskać uśmiech

Jeśli chcesz szybko odzyskać pełny uśmiech, zadzwoń do nas i umów termin bezpłatnej konsultacji implantologicznej. Zaproponujemy plan leczenia i określimy związane z tym koszty.

Zadbaj o uśmiech teraz. Zapłać później

Marzy ci się szeroki, piękny uśmiech już teraz, ale koszt zabiegu przewyższa twoje możliwości? W Implamedzie dzięki współpracy z firmą MediPay oferujemy możliwość zapłacenia po 30 dniach lub rozłożenia płatności na kilka rat.

IMPLANTY W JEDEN DZIEŃ

zastosowania najnowszych technik stomatologicznych i protetycznych umożliwia wszczepienie implantu i zaopatrzenie go w tymczasową koronę w czasie jednego zabiegu. Dowiedz się, jak wygląda taki zabieg i jakie są związane z nim koszty