Wiedza | Doświadczenie | Troska

Leczenie kanałowe

Lekarze endodonci z Kliniki Implamed w Łodzi od lat zajmują się leczenie kanałowym przy wykorzystaniu specjalistycznego sprzętu i najnowszych technologii. Dowiedz się, na czym polega leczenie kanałowe, jak wygląda typowa procedura i jak kształtują się koszty wykonania takiego zabiegu w Klinice Implamed w Łodzi.

W tym artykule:

Co to jest leczenie kanałowe

Leczenie kanałowe, znane również jako endodoncja, to procedura stomatologiczna mająca na celu leczenie chorób miazgi zęba oraz tkanek okołowierzchołkowych. Miazga to tkanka znajdująca się wewnątrz zęba, zawierająca nerwy, naczynia krwionośne i inne komponenty. Choroby miazgi mogą wystąpić w wyniku głębokiego ubytku próchnicowego, urazu, lub infekcji.

Jak odbywa się leczenie kanałowe w Klinice Implamed w Łodzi

Oferta Kliniki Implamed w Łodzi obejmuje również leczenie kanałowe przy wykorzystaniu specjalnie przystosowanego mikroskopu umożliwiającego precyzyjne dotarcie do kanałów zębowych. W Klinice Implamed w Łodzi wykonujemy szeroki zakres zabiegów endodontycznych, obejmujących:

 • pierwotne leczenie kanałowe, 
 • rewizję leczenia kanałowego, 
 • usuwanie starych wkładów koronowo-korzeniowych, 
 • usuwanie cementu z kanału, 
 • usuwanie złamanych i pozostawionych narzędzi, 
 • leczenie zwapniałych kanałów, 
 • wyszukiwanie dodatkowych kanałów oraz 
 • leczenie perforacji kanału zębowego.

Dążymy do zapewnienia naszym Pacjentom najwyższego standardu usług, dlatego wszystkie zabiegi przeprowadzane są przez doświadczonych dentystów, korzystających z najnowocześniejszego sprzętu i komponentów najwyższej klasy.

Jak przebiega leczenie kanałowe

W zależności od diagnozy, lekarz endodonta dobiera odpowiednią metodę leczenia kanałowego, dostosowaną indywidualnie do potrzeb pacjenta. Mimo złożoności procedury, leczenie kanałowe przebiega w następujących etapach:

 1. Lekarz otwiera komorę zęba, usuwając martwą lub żywą miazgę. Jeśli miazga jest żywa, a co za tym idzie unerwiona, usuwa się ją korzystając z miejscowego znieczulenia.
 2. Po dokładnym oczyszczeniu ubytku próchniczego i odsłonięciu kanałów, lekarz endodonta rozpoczyna pracę z mikroskopem. W zależności od rodzaju zęba, może w nim być od jednego do trzech ujść kanałów, choć czasami zdarza się, że ich liczba dochodzi do sześciu. Opracowywane kanały korzeniowe są dokładnie przepłukiwane przy użyciu specjalistycznych narzędzi. W trakcie opracowywania kanałów korzeniowych miazga kanałowa, wraz z toksynami bakteryjnymi, jest całkowicie usuwana, dzięki czemu poszerzony i osuszony kanał staje się gotowy do wypełnienia.
 3. Nowoczesne narzędzia pozwalają na precyzyjne i ostateczne oczyszczenie systemu kanałów w trakcie jednej wizyty. Po dokładnym wyczyszczeniu, odkażeniu i wysuszeniu kanałów korzeniowych, są one szczelnie wypełniane płynną gutaperką.
 4. Po wypełnieniu kanałów przeprowadzane jest kontrolne zdjęcie RTG. W dniu wizyty lub w ciągu następnego dnia ząb może sprawiać pewien dyskomfort, jednak nie jest to regułą i można go łatwo złagodzić przy użyciu dostępnych środków przeciwbólowych.
 5. Ostatnim etapem leczenia kanałowego jest trwała odbudowa korony zęba. Najczęściej konieczna jest całkowita odbudowa zęba przy użyciu wkładu koronowo-korzeniowego i korony protetycznej.

Ile kosztuje leczenie kanałowe

Ceny leczenia kanałowego uzależnione są od diagnozy konkretnego przypadku i liczby leczonych kanałów

Cena leczenia kanałowego w Klinice Implamed w Łodzi

 • Konsultacja lub rewizja endodontyczna – 150 zł
 • Usunięcie wkładu/ciała obcego – 200-400 zł
 • Leczenie pierwotne 1 kanał – 500 zł
 • Leczenie pierwotne 2 kanały – 600 zł
 • Leczenie pierwotne 3 kanały – 800-900 zł
 • Ponowne leczenie 1 kanał – 600 zł
 • Ponowne leczenie 2 kanały – 800-900 zł
 • Ponowne leczenie 3 kanały – 900-1100 zł
Pomożemy odzyskać uśmiech

Jeśli chcesz szybko odzyskać pełny uśmiech, zadzwoń do nas i umów termin bezpłatnej konsultacji implantologicznej. Zaproponujemy plan leczenia i określimy związane z tym koszty.

Zadbaj o uśmiech teraz. Zapłać później

Marzy ci się szeroki, piękny uśmiech już teraz, ale koszt zabiegu przewyższa twoje możliwości? W Implamedzie dzięki współpracy z firmą MediPay oferujemy możliwość zapłacenia po 30 dniach lub rozłożenia płatności na kilka rat.

IMPLANTY W JEDEN DZIEŃ

zastosowania najnowszych technik stomatologicznych i protetycznych umożliwia wszczepienie implantu i zaopatrzenie go w tymczasową koronę w czasie jednego zabiegu. Dowiedz się, jak wygląda taki zabieg i jakie są związane z nim koszty