implamed.pl – Dbamy o twój uśmiech

o nas

Implamed Zaprasza

Nasza praca to w przeważającej większości zabiegi implantologiczne. Stosujemy wiele znanych systemów ale niewątpliwie największym naszym wyróżnieniem jest wprowadzenie z sukcesem ogromnej liczby implantów jednofazowych: tytanowych, cyrkonowych, indywidualnych.

Wypracowane przez lata techniki zabiegów, codzienne stosowanie systemu kalibratorów i implantów typu Bonefinder bez wątpienia uczyniły, że reprezentujemy nowoczesną i najbezpieczniejszą jednofazową implantologią.

Praca w systemie implantów typu Bonefinder jest metodą najbardziej atraumatyczną i daje pacjentowi komfort nieporównywalny z żadną z tradycyjnych technik implantacyjnych.

IMG_5449
IMG_5498

W konwencjonalnych metodach implantologicznych niezbędne jest nacinanie błony śluzowej, odwarstwianie okostnej i wiercenie w kościach wiertłami o coraz większej średnicy, aż do uzyskania średnicy implantu.
W następstwie tych zabiegów, pacjent po ustąpieniu znieczulenia czuje się i wygląda jakby zszedł z ringu bokserskiego.

W technice implantów jednofazowych nie trzeba rozcinać i rozwarstwiać kości wyrostka zębodołowego, a przygotowanie łoża implantu ogranicza się do użycia jednego cienkiego wiertła, którym nawet nie musimy osiągnąć głębokości, na której chcemy umieścić implant, ponieważ nowoczesny implant jednofazowy jest samotnącą, samogwintującą śrubą, która oczekiwaną przez lekarza głębokość osiągnie za pomocą ruchów wkręcających kluczem.

Kompresyjna technika wprowadzenia implantu przezdziąsłowo eliminuje obecne w innych systemach zjawisko stożka resorpcji, wywołanego podczas zabiegu rozmaitymi narzędziami, które zamiast otwierać drogę dla wszczepu, powodują ranę szarpano–tłuczoną, przenikanie rozmaitych bakterii do obszaru okołowszczepowego oraz przegrzanie, czego konsekwencją jest martwica komórek kostnych.

Dzięki cechom żywej tkanki kostnej, takim jak: elastyczność i pamięć, implant jednofazowy uzyskuje taką stabilizację pierwotną, której nie może uzyskać implant przy stosowaniu metod konwencjonalnych, zwłaszcza w trudnych przypadkach zaniku kości.

IMG_5505
IMG_5478

Metoda implantów jednofazowych oparta jest na wykonaniu stabilnej konstrukcji, która uniemożliwia nawet najmniejsze ruchy implantu w kości. Efekt taki jest możliwy dzięki zespawaniu jednorodnych chemicznie tytanowych implantów i łączących je stabilizatorów. Tak wykonana konstrukcja pozwala na natychmiastowe obciążenie implantów, bez względu na ich ilość. Okres osteointegracji (zrostu z kością) implantów jednofazowych jest dokładnie taki sam, jak w tradycyjnych metodach implantologicznych.

Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technik spawania wewnątrzustnego, korony tymczasowe zakładamy na implanty bezpośrednio po zabiegu, dzięki czemu uzyskujemy sprawność gryzienia podobną, jak przy naturalnych zębach.

Elektroimplamentologia Implamed stosująca implanty jednofazowe to rewolucyjna technika, dzięki której pacjent z brakami zębowymi zawsze opuszcza gabinet stomatologiczny ze stałym uzupełnieniem protetycznym.

 Najnowsza metoda implantologiczna Implamed przekona każdego pacjenta nie tylko do jej skuteczności i bezpieczeństwa, ale i komfortowego samopoczucia.

IMG_5350