RTG

Zdjęcia rentgenowskie (radiogramy) to obrazy twoich zębów, które wykorzystujemy do oceny zdrowia jamy ustnej. Promienie rentgenowskie są używane przy niskim poziomie promieniowania, aby uchwycić obrazy wnętrza zębów i dziąseł. Pomaga to w identyfikacji problemów, takich jak ubytki, próchnica zębów oraz wiele innych.

Rtg punktowe

Pokazuje cały ząb, od odsłoniętej korony do końca korzenia i kości podtrzymujących ząb. Te promieniowanie rentgenowskie wykorzystuje się do wykrywania problemów z zębami poniżej linii dziąseł lub w szczęce, takich jak zatrzymane zęby, złamania zębów, ropnie, guzy i zmiany kostne związane z niektórymi chorobami.

Panoramiczne zdjęcia rentgenowskie 

Pokazują szeroki widok szczęk, zębów, zatok, nosa i stawów szczękowych. Te promienie rentgenowskie nie znajdują ubytków, ale wykazują problemy, takie jak zatrzymane zęby, nieprawidłowości kości, torbiele, guzy, infekcje i złamania. Jest to widok 2D.

Tomografia komputerowa stożkowa

Jest precyzyjnym urządzeniem, które pozwala na uzyskanie wysokiej jakości trójwymiarowy obraz tkanek. Systemy obracają się wokół pacjenta, przechwytując dane za pomocą wiązki rentgenowskiej w kształcie stożka. Dane te są wykorzystywane do odtworzenia trójwymiarowego (3D) obrazu następujących obszarów anatomii pacjenta: zębów (zębów); obszar jamy ustnej i szczękowo-twarzowej (usta, szczęka i szyja); uszy, nos i gardło, do planowania implantów dentystycznych, badanie jest wykonane przed rozpoczęciem leczenia implantologicznego. Dzięki obrazowi rzeczywistemu 3D wykonujemy szczegółowe pomiary wyrostka kostnego, dobieramy rodzaj implantu zębowego oraz planujemy kierunek jego wszczepienia.

Tomografia komputerowa jest używana rownież w wizualizacji nieprawidłowych zębów, oceny szczęk i twarzy, oceny rozszczepu podniebienia, diagnozy próchnica zębów (jamy), diagnostyka endodontyczna (kanałowa) i diagnoza urazów zębów.