Implanty jednofazowe

Są konstrukcją jednoczęściową – monolityczną. Zastosowanie implantów jednofazowych w procesach rekonstrukcji braków zębowych, rozpowszechnione we Włoszech w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku, obecnie jest metodą powszechnie stosowaną w całej Europie i na świecie. Implamed pod kierunkiem dra n.med Michała Popińskiego od kilku lat jest prekursorem zastosowania tego typu implantów w rehabilitacji bezzębia w Polsce.

Przykładem zastosowania implantów jednofazowych w rekonstrukcji braków pojedynczych zębów, jak i rozległych-bezzębia, są śruby sródkostne samogwintujące określane jako implanty z możliwością natychmiastowego obciążenia.System ten pozwala na natychmiastowe rozwiązanie we wszystkich przypadkach całkowitego lub częściowego bezzębia, zarówno w obrębie szczęki górnej, jak i żuchwy, ponieważ konstrukcja implantów umożliwia ich natychmiastowe obciążenie po przeprowadzeniu zabiegu chirurgicznego, przygotowanymi uprzednio protezami tymczasowymi, które pozostaną na miejscu przez okres potrzebny do wykonania protezy stałej. Implanty takie wskazane są do wszystkich typów protez, zarówno stałych, jak ruchomych, ale są absolutnie idealne we wszystkich przypadkach, w których można przejść bezpośrednio do pobrania wycisków i przygotowania ostatecznej protezy. Po zakończeniu zabiegu stabilizacji implantu należy wykonać jego wstępne opracowanie. Na tym etapie możemy założyć prowizoryczne uzupełnienie protetyczne – koronę/most.

Dr n.med Michał Popiński wraz z zespołem Implamed może podołać wszelkim problemom napotykanym we współczesnej implantologii, ponieważ dysponuje szerokim wachlarzem systemów implantologicznych, które dostosowuje do warunków kostnych każdego pacjenta indywidualnie.Elektroimplantologiczny system Implamed oparty jest na stworzeniu stabilnej konstrukcji, która uniemożliwia nawet najmniejsze ruchy implantu w kości. Efekt taki jest możliwy dzięki zespawaniu jednorodnych chemicznie tytanowych implantów i łączących je prętów. Tak wykonana konstrukcja pozwala na natychmiastowe obciążenie implantów.System implantologiczny Implamed jest rozwiązaniem autorskim dra Michała Popińskiego, łączącym doświadczenia implantologów włoskich, szczególnie dra Saverio Ferrari Parabita www.saverioferrariparabita.com z własnymi doświadczeniami z zakresu implantologii natychmiastowego obciążenia.