faq

Co oznacza odzyskać uśmiech w jeden dzień?

Całkowita rekonstrukcja uzębienia-uśmiechu umożliwi odtworzenie lub stworzenie nowego wyglądu Państwa uzębienia co pozwoli na powrót zdrowia jamy ustnej. Łącząc wiele metod zabiegowych możemy osiągnąć optymalny rezultat końcowy w zaskakująco krótkim czasie. Naprawa uśmiechu różni się znacząco w zależności od warunków wyjściowych panujących w jamie ustnej pacjentów.

Czy odniosę korzyści z implantów?

Implanty są najlepszym uzupełnieniem naturalnego uzębienia. Wyglądają i tworzą nową jakość w zakresie funkcji żucia jak i w formie estetycznej. Po krótkim czasie odczuwamy je tak samo jak naturalne zęby, które dostarczają pacjentom wielu korzyści:

 • poprawa samooceny oraz samopoczucia
 • powodują ogólne wzmocnienie stabilności jamy ustnej
 • powodują zahamowanie zaników wyrostka zębodołowego
 • powodują lepsze warunki dla prawidłowego odżywiania się przez znacząco wyraźną poprawę funkcji żucia
 • powodują pewność-wolność od zmartwień związanych z uzębieniem.

Co to jest stomatologia kosmetyczna?

Stomatologia kosmetyczna inaczej zwana estetyczną to obszar wielu zabiegów dentystycznych, które mają na celu poprawienie wyglądu Państwa uzębienia.

Często wiąże ze sobą sztukę z nauką balansując na pograniczu tych dwóch materii. Stomatologia kosmetyczna może zmienić Państwa życie.

Stomatologia kosmetyczna oferuje estetyczne i funkcjonalne korzyści oraz może znacząco wpłynąć na lepszą samoocenę, wiarę w siebie i ogólny wygląd zewnętrzny.

Komu jest potrzebna stomatologia kosmetyczna?

Jeśli nie jesteście Państwo zadowoleni z wyglądu uzębienia lub zażenowani z ich powodu ukrywacie je i nie uśmiechacie się często i bez skrępowania. Stomatologia kosmetyczna jest korzyścią dla Pacjentów, którzy chcą aby ich uzębienie było:

 • bielsze, bez plam i przebarwień
 • innego rozmiaru i kształtu
 • proste i równe
 • bez widocznych wypełnień
 • odpowiednio dobrane w kolorze i wyglądzie
 • wyglądało zdrowo i naturalnie

Czym różni się metoda stosowana przez Implamed w porównaniu z innymi metodami wkręcania implantów?

Zasadnicza różnica polega na mniejszych objawach bólowych po przeprowadzonym zabiegu, dodatkową korzyścią jest możliwość bezpośredniego wykonania uzupełnień protetycznych po zabiegu.W przypadku bardzo dużych, całkowitych rekonstrukcji łuków zębowych trwa to około 3-4 godzin, po których pacjenci opuszczają gabinet ciesząc się z nowego uzębienia (oczywiście po okresie 3-6 miesięcy po zabiegu kiedy implanty ustabilizują się w kości wykonujemy uzupełnienia ostateczne według najwyższych standartów technologicznych), którym będą Państwo się cieszyć przez wiele lat.

Ze względu na dużą różnorodność systemów implantologicznych, które stosujemy w naszej praktyce możemy sprostać wielu wyzwaniom .

Jakie korzyści płyną z zabiegów stomatologii kosmetycznej?

Stomatologia kosmetyczna może zmienić Państwa uśmiech, pomóc odzyskać doskonały niepowtarzalny wygląd. Oto kilka korzyści jakie zapewni Państwu stomatologia kosmetyczna:

 • poprawa samooceny i wiary w siebie
 • poprawa zdrowia jamy ustnej wpływa na lepsze samopoczucie
 • poprawa wyglądu twarzy
 • poprawa samopoczucia
 • poprawa wymowy
 • poprawa funkcji żucia

Jakie jest najbardziej popularne leczenie?

Wybielanie zębów jest bezpiecznym, szybkim i efektywnym sposobem aby poprawić wygląd Państwa uzębienia. Wybielenie o kilka tonów podczas jednej wizyty da natychmiastowy i długotrwały efekt.

Czy stomatologia kosmetyczna jest droga?

Na pierwszy rzut oka stomatologia kosmetyczna może wydawać się droga ale powinniście Państwo rozpatrywać leczenie jako inwestycję w zdrowie, wygląd, dobre samopoczucie i poprawę samooceny.Proszę sobie wyobrazić ,że przychodzicie Państwo raz czy dwa (lub więcej w przypadku bardziej zaawansowanych oczekiwań) i wychodzicie z pięknym nowym uśmiechem.

Stomatologia kosmetyczna może zmienić Państwa życie. Jest to najlepsza inwestycja w siebie.

Co można zrobić aby poprawić wygląd mojego uzębienia?

Dla każdego pacjenta mamy dużo dostępnych wariantów leczenia stomatologicznego. Członkowie zespołu Implamed współpracując z Państwem wybiorą najlepszy z możliwych wariantów leczenia, dostosowany do indywidualnych potrzeb.

 

W przypadku rozległych braków uzębienia lub bezzębia całkowitego implanty mogą być najlepszym rozwiązaniem .

 

Jeżeli uzębienie wymaga rekonstrukcji polecamy korony protetyczne, wypełnienia ceramiczne.

Jeżeli oczekujecie Państwo leczenia z zakresu stomatologii kosmetycznej polecamy wybielanie zębów, wykonanie licówek porcelanowych zarówno klasycznych jak i lumineers oraz koron pełnoceramicznych. Stan uzębienia oceniamy podczas wstępnej wizyty i szczegółowo omawiamy z Państwem wszystkie możliwości leczenia uwzględniając również możliwości leczenia ortodontycznego.

Jak często powinniśmy odwiedzać stomatologa?

W przypadku terapii implantologicznej kontrola co 6 miesięcy jest warunkiem długoczasowego powodzenia całego leczenia.