implamed.pl – Dbamy o twój uśmiech

dlaczego my

Implamed zaistniał w 1997 roku w wyniku podpisania umowy z włoskim liderem implantologii natychmiastowego obciążenia, firmą Implamed srl z Cremony. Natomiast fundamentem powstania placówki był gabinet stomatologiczny założony w 1978 roku przez Janinę Łoginoff, mamę Michała Popińskiego.

Państwa zdrowie jest naszym priorytetem. Lekarze kliniki posiadają obszerną wiedzę i praktykę, by zapewnić najwyższy poziom metod leczenia. Troszczymy się o każdego pacjenta indywidualnie, wizyty są dostosowane i ustalane wedle Państwa możliwości czasowych oraz potrzeb. Nie stosujemy zbędnych metod terapeutycznych, zawsze szanujemy Państwa potrzeby i życzenia. Jeśli jesteś nowym Pacjentem, zostaniesz ciepło przyjęty w naszej placówce. Czekamy na Państwa kontakt w przyszłości.

IMG_5545

Zespół Implamed tworzą lekarze stomatolodzy z wieloletnim doświadczeniem, eksperci z zakresu implantologii, protetyki stomatologicznej, endodoncji oraz ortodoncji . Różnorodność rozwiązań we współczesnej stomatologii jest olbrzymia. Wymaga wiedzy i doświadczenia wszystkich członków zespołu. Lekarze pracujący w Implamed stale podnoszą swoje kwalifikacje, uczestnicząc w profesjonalnych szkoleniach i stażach w czołowych ośrodkach europejskich.

Jesteśmy prekursorami zastosowania metody natychmiastowego obciążenia implantów w Polsce. Metodę stabilizacji oraz natychmiastowego obciążenia implantów w rehabilitacji braków zębowych, szczególnie w przypadku bezzębia całkowitego udało się opanować dzięki współpracy z wiodącymi ośrodkami we Włoszech. W szczególności dzięki możliwości pracy dr Michała Popińskiego w klinice jednego z najwybitniejszych włoskich chirurgów szczękowych dr Saverio Ferrari Parabita (www.saverioferrariparabita.com). Dzięki temu wielkiemu lekarzowi, własnej wytrwałości i systematycznym wprowadzaniu nowych systemów implantologicznych jesteśmy w stanie rozwiązać najbardziej skomplikowane problemy w sposób najszybszy i bezpieczny.

IMG_5502_
IMG_5435

System Implamed daje pacjentom komfort nieporównywalny z żadną z tradycyjnych technik implantacyjnych. Implamed jest najprostszą i najbardziej atraumatyczną metodą implantologiczną. W konwencjonalnych metodach niezbędne jest nacinanie błony śluzowej, odwarstwianie okostnej i wiercenie w kości wiertłami o coraz większej średnicy aż do uzyskania średnicy implantu. W technice Implamed nie trzeba rozcinać i rozwarstwiać, a przygotowanie łoża implantu ogranicza się do użycia cienkiego wiertła, którym nawet nie musimy osiągnąć głębokości, na której chcemy umieścić implant, ponieważ nowoczesny implant jest samotną, samogwintującą śrubą, która oczekiwaną przez lekarza głębokość osiągnie za pomocą ruchów wkręcających kluczem.

Śledząc rozwój najnowszych technologii nasz zespół cały czas pracuje nad udoskonaleniem systemu implantologicznego Implamed. Dzięki systemowi Implamed możliwe jest odzyskanie uśmiechu w jeden dzień. Pacjenci z dużymi brakami zębowymi lub bezzębiem całkowitym po zabiegu wprowadzenia implantów oraz po wykonaniu tymczasowego mostu w ciągu jednego dnia powracają do komfortu estetycznego normalnego uzębienia. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technik spawania wewnątrzustnego, zęby tymczasowe zakładamy na implanty bezpośrednio po zabiegu. Elektroimplantologia Implamed to rewolucyjna technika, dzięki której pacjent z brakami zębowymi zawsze opuszcza gabinet stomatologiczny ze stałym uzupełnieniem protetycznym.

IMG_5437
IMG_5329

W rekonstrukcji oraz tworzeniu nowego uśmiechu zespół Implamed stosuje symulacje komputerowe, które pozwolą Państwu wybrać najlepszą metodę leczniczą.

Implamed kładzie duży nacisk na zagadnienia związane z kontrolą i przeciwdziałaniem zakażeniom w gabinecie stomatologicznym co w istotny sposób wpływa na jakość przeprowadzanych zabiegów oraz ograniczenie skutków niepożądanych w procesie leczenia stomatologicznego.